چیدمان اثاثیه منزل

چیدمان اثاثیه منزل

چیدمان اثاثیه یکی از آزاردهنده‌ترین و مشکل‌ترین بخش های جابجایی است. اولین کاری که پس از هر جابجایی به خانه یا دفتر کار جدید باید انجام دهید این است که بسته بندی وسایل تان را باز کنید و وسایل را در جای مشخص خود بچینید. شاید این کار در نگاه اول ساده باشد اما زمانی که نوبت به باز کردن کارتن‌های بسته بندی می‌رسد، تازه به عمق دشواری و سخت کار روبرو می‌شوید. مسلما زمان زیادی برای جمع کردن وسایل از گوشه و منار خانه‌تان صرف کرده‌ و وسایل‌تان را در کارتن‌های بسته بندی قرار داده‌اید و حالا باید آنها را در به گوشه کنار خانه جدید منتقل کنید.

اما نکته قابل توجه این است که همیشه چیدمان اثاثیه سخت‌تر از بسته بندی آنهاست. اما نکاتی وجود دارد که اگر در هنگام بسته بندی وسایل بکار بگیرید، می‌توانید چیدمان وسایل‌تان را بهتر و با سرعت بالاتری انجام دهید. پس اگر می‌خواهید این کار هر چه سریع تر انجام شود با ما همراه باشید و این نکات را مطالعه نمایید:

چیدمان اثاثیه را با وسایل بزرگ‌تر آغاز کنید!
برای شروع، چیدمان اثاثیه از وسایل سنگین و بزرگ آغاز کنید. اینها وسایلی هستند که معمولا جای مشخصی ندارند، اما به سادگی می‌توانید آنها را منظم در جای خود بچینید و سپس به دنبال چیدمان سایر وسایل دیگر بروید. این وسایل شامل

یخچال
لباسشویی
ماشین ظرفشویی
مبلمان و سرویس خواب
بوفه و کمد ها و …
می‌شوند که جای آنها مشخص است و باید به آشپزخانه، اتاق خواب یا سالن پذیرایی متقل شوند. با این کار قسمت اعظمی از کار چیدمان اثاثیه را انجام داده‌اید.

زمانی که وسایل بزرگ در جای خود قرار گرفتند، می‌توانید متناسب با آنها چیدمان وسایل کوچکتر را آغاز کنید. برای نمونه با قرار دادن بوفه و کمدها د رجای خود به راحتی می‌توانید چیدن وسایل درون آنها را شروع کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از سردرگمی هنگام چیدمان اثاثیه تان پیش از اسباب کشی از خانه جدید بازدید کنید و جای هر وسیله را مشخص نمایید. به این ترتیب می‌توانید در روز اثاث کشی از باربران بخواهید که وسایل‌تان را در جاهایی که تعیین کرده‌اید قرار دهند. با این کار نیازی به جابجایی دوباره این وسایل نخواهد بود.

چیدمان اثاثیه مطابق با برچسب کارتن‌ها
هنگام بسته بندی وسایل حتما روی کارتن‌های حمل بار را برچسب گذاری کنید تا بدانید هر کاربتن به کدام بخش خانه تعلق دارد. به این ترتیب می‌توانید در روز جابجایی هر کارتن را در محل مخصوص خود قرار دهید. بنابراین اگر فرصت باز کردن کارتنی را ندارید می‌توانید بگذارید در گوشه‌ای امن بماند تا در فرصت مناسب به سراغ آن بروید.

برای مثال کارتن‌های مربوط به اتاق خواب را در همان اتاق‌ مربوطه قرار دهید و در اولین فرصت برای چیدمان وسایل آن اقدام کنید. با این کار از سردرگمی و به هم ریختگی نجات می‌یابید و با آرامش خاطر بیشتری به چیدمان اثاثیه می‌رسید.

با برچسب گذاری مناسب می‌دانید هر کارتن را به کجا منتقل کنید، پس در انجام این کار کوتاهی نکنید.

چیدمان اثاثیه در زمان مناسب
لزومی ندارد تمامی کارتن‌ها را در بدو ورود به خانه جدید باز کنید. برای باز کردن کارتن‌ها به خود فرصت بدهید.

در صورتی که مرحله‌ی برچسب گذاری وسایل در هنگام بسته بندی را به درستی انجام داده باشید، می‌توانید روز اول تنها جعبه‌های ضروری‌تر را باز کنید و سپس به مرور زمان و در طول هفته اول سایر کارتن‌ها را باز کنید و بچینید. مثلا ابتدا کارتن وسایل ضروری آشپزخانه که برای پخت و پز به آن نیاز دارید را باز کرده و مرتب بچینید. همچنین کارتن وسایل حمام و سرویس بهداشتی که ضروری‌تر است را توصیه می‌کنیم زودتر از کارت حاوی کتاب‌ها و لباس‌هایتان که فعلا به آنها نیاز ضروری ندارد، باز کنید.

توصیه می‌کنیم وسایلی که برای چیدمان به دقت و تمرکز بیشتری دارند به به زمان دیگری موکول کنید. مثلا می‌توانید وسایل داخل بوفه‌ها را پعد از مرتب کردن کارتن‌ها و باز کردن کارتن‌های ضروری بچینید.

چیدمان کارتن‌های حجیم‌تر و بزرگتر را در اولویت قرار دهید. سپس نوبت به کارتن‌های کوچکتر و غیر ضروری در چیدمان اثاثیه می‌رسد.

چیدمان اثاثیه به کمک اعضای خانواده

چیدمان اثاثیه با کمک اعضای خانواده
برای آنکه کارتان با سرعت بیشتری پی برود می‌توانید از اعضای خانواده برای باز کردن کارتن‌ها و چیدمان اثاثیه کمک بگیرید. به این ترتیب هر فرد وظیفه دارد تا کارتن وسایل مربوط به اتاق خود را بردارد و وسایل خود را بچیند. به این ترتیب هر فرد چیدمان اثاثیه و وسایل شخصی خود را خودش انجام می‌دهد و در آینده جای دقیق وسایل خود را می‌داند.

اگر فرزندتان به سنی رسیده که می‌تواند با چیدمان وسایل اتاقش بار بزرگی از روی دوش شما بردارد. این کار همچنین به حفظ حریم شخصی افراد نیز کمک می‌کند. کمک کردن اعضای خانواده در بسته بندی وسایل شخصی و همچنین در چیدمان اثاثیه خود اقدام مهمی است که توصیه می‌شود حتما آن را مد نظر قرار دهید.

با اینکار وظایف به درستی تقسیم بندی می‌شوند. برای افزایش سرعت چیدمان می‌توانید در هنگام بسته بندی وسایلی که باید زودتر باز شوند را علامت گذاری کنید. در این صورت بعد از جابجایی در هنگام چیدمان اثاثیه و باربری وسایل می‌دانید کدام جعبه‌ها در اولویت قرار دارند. وسایل اضطراری و ضروری که در اولین روز پس از اسباب کشی به آنها نیاز دارید اولین گزینه‌ها برای علامت گذاری هستند.

تهیه لیست برای چیدمان اثاثیه
برای راحتی بیشتر در چیدمان اثاثیه می‌توانید از همه‌ی کارتن‌ها و بسته بندی وسایل‌تان یک لیست تهیه کنید. با این کار به سادگی می‌توانید وسایل را پیدا کرده، در صورت نیاز آنها را باز کنید و روی لیست علامت بزنید. زمانی که قصد باز کردن جعبه‌ها را دارید به لیست‌تان نگاه کنید و هر جعبه‌ای که وسیل ضروری‌تان در آن قرار دارد باز کرده و روی لست تیک بزنید. این کار علاوه بر اینکه تمرکز و سرعت شما در باز کردن وسایل را افزایش می‌دهد، از جا ماندن و گم شدن برخی وسایل در حین باربری نیز جلوگیری می‌کند. در کنار دستتان کیسه زباله بگذارید. زیرا هر جعبه ای که باز می‌کنیدو مقدار زیادی ضایعات از جمله

کاغذ باطله
پلاستیک بسته بندی
چسب بسته بندی
نوار بسته بندی
کارتن حمل بار
و … دارد که باید دور انداخته شود. با این کار مانع شلوغی فضای منزل در هنگام چیدمان اثاثیه می‌شوید و می‌توانید با آرامش بیشتری این روند را ادامه دهید. به محض اینکه هر فرد چیدمان وسایل شخصی خود را به اتمام رساند می‌تواند برای کمک به سایر اعضای خانواده به سرغ چیدمان اثاثیه سایر بخش‌ها مثل

راهروها
آشپزخانه
حمام
سرویس بهداشتی
سالن پذیرایی و …
برود. اگر طرح خاصی برای چیدمان اثاثیه خود دارید این طرح را از قبل آماده کنید و طبق آن از کارگران اسباب کشی بخواهید وسایل سنگین و بزرگ را در جای مشخص قرار دهند. چنانچه برای حمل اثاثیه و چیدمان اثاثیه از دوستان و اعضای خانواده کمک گرفته‌اید، این طرح را از قبل با آنها در میان بگذارید تا آنها نیز با شما همگام شده و وظیفه خود را بهتر بدانند. همچنین در ایجاد طرح مناسب برای چیدمان اثاثیه نیز می‌توانید با اعضای خانواده‌تان مشورت نمایید.

در پایان باید خاط نشان کنیم که اگر زمان و فرصت کافی برای چیدمان وسایل‌تان ندارد و یا دست تنها هستد کافیست با ما در اتوبار ظریف بار تماس بگیرید تا این کار را به بهترین نحو ممکن برای شما به انجام برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *